Eerste Asterix-park buiten Frankrijk komt in Leipzig

Een artist-impression van het Asterix-pretpark in Duitsland. Foto: BELANTIS / Andreas Schmidt

Het bestaande pretpark Belantis krijgt in 2026 een nieuw themagebied rond de striphond Idefix. Het park bij Leipzig opent dan “Idefix’ Abenteuerland”, een familiezone met vier nieuwe kinderattracties, een groot speelgebied, een meet-en-greet en nieuwe horeca. Het is de eerste stap in de ombouw van Belantis tot het allereerste Asterix-park buiten Frankrijk.

De komst van het themagebied volgt op de overname van het park door de Franse groep Compagnie des Alpes in 2025. Het bedrijf ziet kansen door de ligging tussen Leipzig, Dresden en Berlijn. Het terrein is ruim tachtig hectare groot, waarvan 41 hectare nog vrij is voor toekomstige uitbreidingen.

Mooie kans

Volgens François Fassier van Compagnie des Alpes onderstreept het project het potentieel van de locatie. “De geleidelijke transformatie van BELANTIS naar Asterix Park Duitsland is een perfect voorbeeld van het vermogen van de groep om het potentieel van de overgenomen locaties te herkennen en te benutten.” Hij noemt het een voorbeeld van de aantrekkingskracht van de Asterix-wereld.

Duitsland belangrijk

Ook de rechthebbenden van Asterix zien het als een logische stap. Isabelle Magnac van Hachette Illustré zegt: “Hachette Livre en Éditions Albert René zijn er zeer trots op dat Asterix een nieuwe stap zet door zich in Duitsland te vestigen.” Duitsland is voor de stripreeks de grootste internationale markt.

Wolf Stegmaier van Story House Egmont reageert enthousiast op de opening. “Als uitgever van Asterix in Duitstalige landen en als vrienden van Parc Astérix in Parijs zijn we verheugd over de opening van ‘Idefix Avonturenland’ in het Belantis Park.”

Opening 28 maart 2026

De seizoensstart van 2026 staat gepland voor 28 maart. “Idefix’ Abenteuerland” opent in het voorjaar. Belantis wil zich richting 2030/31 volledig ontwikkelen tot “Asterix Park Deutschland”. Het park mikt op een groei naar 900.000 tot een miljoen bezoekers per jaar.

Reageren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.