Dit zijn de 163 bestemmingen waar KLM deze zomer op vliegt
Het netwerk van KLM omvat vanaf zondag 26 maart 2023 in totaal 163 bestemmingen, waarvan 96 in Europa en 67 intercontinentaal. De zomerse dienstregeling betekent dat het netwerk in Azië zal worden versterkt, waar KLM het aantal vluchten zal verdubbelen ten opzichte van 2022. KLM zal ook haar nieuwste klasse, Premium Comfort, vaker aanbieden op intercontinentale vluchten.
In Europa zal KLM Nantes en Rennes in Frankrijk toevoegen aan haar dienstregeling. Nantes zal drie keer per dag worden aangevlogen en Rennes dagelijks. In Azië zal KLM haar netwerk uitbreiden met zestien bestemmingen, waarbij China dagelijks wordt aangevlogen op Beijing en Shanghai. KLM zal ook drie keer per week vliegen naar Hong Kong en twee keer per week naar Taipei, via Incheon.
Manila wordt vijf keer per week aangevlogen via Kuala Lumpur en in India zijn er dagelijkse vluchten naar Delhi en Mumbai. Vijfmaal per week vliegt KLM naar Bangalore. In Noord-Amerika biedt KLM achttien bestemmingen aan, waaronder New York, Atlanta, Austin, Washington, Las Vegas, San Francisco en Los Angeles. Deze zomer zal KLM het aantal vluchten naar Toronto in Canada uitbreiden tot dertien vluchten per week, en vliegt KLM ook naar Edmonton, Montreal en Vancouver. Meer informatie over het vluchtschema is hier te vinden.
Beknopte inhoud
En dan nog dit
Alkmaar krijgt groter Beatles/Elvis/Zeezender-museum
Azing Moltmaker, de man achter het al jarenlang bestaande Beatles-museum in Alkmaar, meldt in zijn nieuwsbrief dat het museum binnenkort aanzienlijk wordt vergroot. Het pand biedt nu ook al ruimte aan de historie van Elvis en de Zeezenders voor de Nederlandse kust, maar volgens zijn informatie wordt de ruimte verdubbeld.
Op zaterdag 25 maart 2023 vindt de heropening plaats van dus niet één, maar drie musea: het Beatles Museum, het Elvis Presley museum en het Zeezender museum. Het Beatles Museum is het grootste van de drie en heeft een uitgebreide tentoonstelling die vernieuwd en zeer overzichtelijk is. Het Elvis Presley museum is ook indrukwekkend en heeft een grote collectie die de ruimte krijgt die het verdient. Het Zeezender museum is weliswaar kleiner, maar krijgt toch een mooie uitbreiding met zelfs een nieuw zendschip.
Verzamelwinkel
Daarnaast zijn er ook nieuwe toevoegingen aan het pand. Collectors Paradise, een verzamelwinkel voor lp’s, cd’s, muziek dvd’s, stripboeken en nog veel meer heeft nu een prachtige plek gekregen in het nieuwe gedeelte. Paperback Writer, de muziekboeken winkel, is ook nieuw en biedt niet alleen Beatles en Elvis boeken, maar ook van bands van Abba tot Zappa.
Als kers op de taart is er op de heropening ook live muziek. Er zijn verschillende live acts gepland, maar er is nog ruimte voor meer Beatles muziek. Dus als je zin hebt om op het open podium op te treden, meld je dan aan. De heropening belooft een groot spektakel te worden. De deuren gaan open om 11:00 uur en om 11:30 uur zal de officiële opening plaatsvinden.
Drents Museum belicht Molukse historie op andere manier
Het Drents Museum in Assen opent op 16 april de tentoonstelling Menyala – De buitengewone geschiedenis van de Molukkers in Drenthe. De tentoonstelling – in co-creatie met zeven jonge Molukkers met roots in Drenthe – laat nét een ander licht laten schijnen op de Molukse geschiedenis hoe wie die doorgaans kennen.
De tentoonstelling Menyala – Maleis voor ‘schitteren’ – vertelt aan de hand van honderd voorwerpen, video’s, foto’s en spoken word over de pijn en het verdriet, maar ook over de ambities en idealen van de Molukse gemeenschap. Het belicht het gevoelige verleden met de rauwe randen, maar juist ook de passie en veerkracht van de Molukse gemeenschap.
Onvrede
De geschiedenis van de Molukkers in Nederland is onlosmakelijk verbonden met Drenthe. Van de bijna 13.000 Molukkers die in 1951 aankomen, belanden er zo’n 3.000 in Drenthe. Een op de vijf Molukkers kwam in een van de zeven Drentse woonoorden terecht. Onvrede over de behandeling door de Nederlandse regering en de uitzichtloosheid over hun toekomst leidde bij Molukse jongeren in de jaren ’70 tot enkele gewelddadige acties in Drenthe.
De tentoonstelling is te zien tot en met 1 oktober 2023. Kaarten zijn te koop aan de kassa en via drentsmuseum.nl/tickets.
Op reis met zo’n bijzonder busje: avontuurlijk
Bijzondere Busjes verhuurt Volkswagen T2 camperbusjes waarmee je op een slow travel roadtrip door Nederland kunt gaan. Het bedrijf is gevestigd in Westervoort, een dorp naast Arnhem. De centrale ligging tussen de Veluwe, Achterhoek en Betuwe maakt de ophaallocatie een perfecte uitvalsbasis voor een slow travel roadtrip.
De busjes hebben slaapplek voor 2 tot 4 personen en zijn ingericht met een complete kampeeruitrusting. Van een percolator voor de koffie tot gezellige lampjes; overal is aan gedacht.
Kruip achter het stuur van zo’n hippiebusje en rijd de vrijheid tegemoet. Is slow travel nieuw voor jou en weet je niet zo goed waar te beginnen? Job en Lotte van Bijzondere Busjes weten als geen ander wat de mooiste weggetjes en leukste tussenstops voor een slow travel trip zijn. Hun favoriete plekken vind je terug in de verschillende routes die ze hebben uitgestippeld. Van een dagtocht door de Betuwe tot een meerdaagse kampeertrip door de Achterhoek.
Vermijd de grote wegen, dan weet je zeker dat je onderweg allerlei verrassingen tegenkomt. Van een kraampje met streekproducten tot een theetuin, prachtige natuurgebieden en picknickplekken. Blijf twee of drie nachten op dezelfde plek, zodat je de tijd hebt om de omgeving te ontdekken en ook momenten overhoudt om te niksen. Zet je smartphone uit en neem een polaroid camera mee. Lekker offline en toch een blijvende herinnering.
Meer informatie over Bijzondere Busjes kun je vinden op hun website: Bijzondere Busjes.
Thank you for the music, 10 jaar ABBA Museum
Het ABBA Museum in Stockholm viert op 7 mei 2023 zijn 10-jarig bestaan. Als je ooit in het museum bent geweest, weet je dat het een echte ‘feel good’ attractie is. Je komt er zingend binnen en gaat er dansend weer weg.
Ter gelegenheid van het jubileum wordt er een bijzondere tentoonstelling geopend. De muziek van ABBA maakt iedereen blij. Hun nummers zitten al snel in je hoofd. Björn en Benny waren innovatief voor hun tijd; ze waren de eersten die muzieklijnen meervoudig opnamen en hiermee mixten.
Ook vandaag de dag kun je hier en daar nog ABBA-invloeden in de muziek terugvinden. Bovendien waren ze de eersten die het concept van de videoclip introduceerden omdat de dames liever niet zo vaak reisden. In ABBA Museum kun je het verhaal achter de legendarische popgroep leren kennen. Je waant je in de Polar Studio en het zomerhuis dankzij de minutieus nagebouwde decors. Je zingt mee met de bandleden als een vijfde bandlid. Voor de echte fans staat er een fan shop, restaurant en zelfs een ABBA-hotel klaar.
Elektrisch vliegen weer een stapje dichterbij?
LUCY, de Nederlandse startup die als eerste airline in Europa elektrische commerciële vluchten wil organiseren, kondigt de komst van Rono Dutta aan als voorzitter van de Raad van Commissarissen (RvC).
Luchtvaartstrateeg Rono Dutta heeft een indrukwekkende carrière in de sector opgebouwd. Dutta was president van United Airlines waar hij 17 jaar werkte en verschillende leidinggevende posities bekleedde. Hij was chairman en later president van Sahara Air Limited en vervulde hierna de rol van strategisch adviseur voor Air Canada, USAirways, Hawiian Airlines and AAR Corporation. Begin 2019 werd hij CEO van de Indiase luchtvaartmaatschappij Indigo (InterGlobe Aviation Limited), een functie waarin hij afgelopen september werd opgevolgd door Pieter Elbers (ex-KLM).
LUCY gelooft dat snel, plezierig en duurzaam reizen door Europa mogelijk is. ”Het is onze taak om de transformatie te faciliteren,” zegt oprichter en CEO Teun Kraaij. Sinds vorig jaar investeert luchtvaartmaatschappij Transavia in LUCY. Door deze samenwerking en de nodige technologische ontwikkelingen zou het tegen 2030 mogelijk moeten zijn om ook elektrische lijnvluchten aan te bieden.
Meer informatie over LUCY kun je vinden op hun website: LUCY.
Pasen in Portugal, zo gaat dat
De culturele wijk WOW in Vila Nova De Gaia in Portugal is zich aan het voorbereiden op Pasen met een scala aan chocolade-activiteiten voor het hele gezin. Van 6 tot 10 april 2023 kunnen bezoekers genieten van tentoonstellingen van chocolade-eieren, chocoladeworkshops, live cooking shows, muzikaal entertainment en een chocolademarkt. Er zijn ook speciale activiteiten voor kinderen, zoals schilder- en knutselworkshops en een eierzoektocht in de WOW-musea.
De opening van het chocoladefestijn vindt plaats op 6 april met een concert van de ‘Banda de Música de Coimbrões’ op het centrale plein van WOW. Het enorme paasei op het plein is maar liefst 3,5 meter hoog en is een perfecte fotospot voor een Instagram-foto.
Meester-chocolatier Marco Costa geeft op 8 april in de WOW Gallery een live-cooking show waar hij een van zijn beroemdste creaties maakt. Tia Cátia, bekend van het Portugese tv-kanaal 24 Kitchen, zal op 7 april aanwezig zijn en haar befaamde krokante ‘salami’-eieren maken, samen met chocolade-, vijgen- en amandelbrownies.
Workshops
Voor de kinderen zijn er speciale chocoladeworkshops op Lemon Plaza en eierzoektochten. Tijdens de workshop “Chocolatinhos” mogen de kinderen hun handen en monden vuilmaken en proeven. Ze kunnen ook deelnemen aan schilder- en knutselworkshops en op zoek gaan naar de paashaas, die niet alleen knuffels maar ook heel veel chocolade uitdeelt.
De prijzen blijven hetzelfde als gewoonlijk en wie tickets koopt voor de musea tijdens het chocoladefestijn met Pasen, krijgt gratis toegang tot de live cooking show en tot de kinderworkshops schilderen en knutselen. Ga voor meer informatie naar www.wow.pt, Instagram (@wow.porto) en/of Facebook (@wowporto). Kom en geniet van een heerlijke chocolade-Pasen in WOW!
In het kort – Nieuwsoverzicht
- Dit moet je weten als je jouw hond meeneemt op vakantie (RTL)
- Qatar, Israël en natuurlijk in België: het nieuwe hotel van Beekse Bergen staat nu al wereldwijd op de kaart (BD.nl)*
- De dag nadat… ik voor het eerst alleen op reis ging (Libelle)
- “Hond van 35 kg die zonder beveiliging op de achterbank zit, wordt bij ongeval projectiel van 1 ton”: zo vervoer je je viervoeter wél veilig in de auto (HLN)
- Jenny Vonk-van den Berg (80) fietste in Afrika heel hard op de vlucht voor een olifant (Omroep Friesland)
Video van de week: Keukenhof weer geopend
Naar verwachting bezoeken tot en met 14 mei ruim 1 miljoen mensen vanuit de hele wereld de bloemententoonstelling. De eerste krokussen, hyacinten en tulpen staan al in bloei. Keukenhof is geopend van 23 maart tot en met 14 mei 2023.








