Yuki is de nieuwe mascotte van EuroParcs, wat vind jij er van?
EuroParcs Zuiderzee in Biddinghuizen heeft Yuki, de nieuwe internationale mascotte van EuroParcs, geïntroduceerd. Kinderen op het park mochten als eersten kennismaken met dit magische wezentje. Door de snelle groei van EuroParcs en de veranderende tijdsgeest, was er behoefte aan een nieuwe mascotte. Yuki is ontworpen om gasten op een speelse en educatieve manier te vermaken.
EuroParcs groeide de afgelopen jaren sterk door overnames in binnen- en buitenland. Voorheen gebruikte EuroParcs het duo ‘Beau en Bloem’ als mascottes. Ellen Verburg, Concept Manager bij EuroParcs, legt uit: “Het meest eenvoudige zou zijn geweest om de bestaande mascottes overal in te zetten, maar we vonden het tijd voor een nieuw concept.”
Meet & greet
Martijn Dijkstra, Concept Developer Fun & Entertainment bij EuroParcs, vertelt over de naamkeuze: “Yuki is een genderneutrale naam die makkelijk uit te spreken is en geen negatieve associaties oproept. In het Japans betekent het zelfs geluk.” Yuki is ontworpen om een glimlach op de gezichten van jong en oud te toveren. “Yuki is klaar om gasten van onze vakantieparken te entertainen met spannende speurtochten, leuke meet-and-greets en gezellige fotomomenten,” aldus Dijkstra.
Eigen fantasie
Yuki is een karakter dat kinderen en ouderen van alle achtergronden aanspreekt. “Yuki’s uiterlijk en eigenschappen zijn zo ontworpen dat kinderen hun eigen fantasie kunnen gebruiken,” zegt Verburg. EuroParcs wil met Yuki het belang van zelfacceptatie en het maken van fouten benadrukken. Dijkstra voegt toe: “Kinderen leren op een speelse manier over het milieu en de natuur, zonder belerend te zijn. Het moet wel leuk blijven, het is tenslotte vakantie!”
Donald Duck
Yuki is in eigen huis bedacht en uitgewerkt door Imagic Concepts uit Geleen. De komende weken wordt Yuki geïntroduceerd bij de EuroParcs vakantieparken in Nederland, België en Oostenrijk. Yuki zal ook verschijnen op merchandise in de parkshops en in een stripverhaal in Donald Duck.
EuroParcs Group, met hoofdkantoor in Amersfoort, ontwikkelt vakantieparken en verkoopt vakantiewoningen aan particulieren en beleggers. Het bedrijf heeft zo’n 60 parken in Nederland, Duitsland, België, Luxemburg en Oostenrijk.







