Kampeer en Caravan Jaarbeurs 2025 start met jubilea en records

Een elektrische camper iets voor jou? Foto: Sander Lindenburg

De verkoop van campers en caravans blijft in Nederland stijgen. Tot half september 2025 zijn er al meer nieuwe kampeerauto’s geregistreerd dan in heel 2024. Ook de caravanverkoop gaat omhoog.

Volgens cijfers van brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) kregen dit jaar 2.558 nieuwe campers een Nederlands kenteken. Vorig jaar waren dat er 2.465 in twaalf maanden. Roel Reineman, voorzitter van KCI: “De orderboeken zijn goed gevuld en op de aanstaande Kampeer en Caravan Jaarbeurs zijn mooie aanbiedingen te vinden, dus ik verwacht dat we in het laatste kwartaal gaan doorstoten richting een historisch hoog verkooptotaal van 3.000 nieuwe campers in 2025.”

Typisch caravanland

Ook de caravan blijft populair. Tot en met half september zijn er 6.174 nieuwe exemplaren verkocht, iets meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De eindstand van 2024 kwam uit op 7.189, een plus van 6 procent ten opzichte van 2023. Rolf Reinders, voorzitter van BOVAG Caravan- en Camperbedrijven: “Met deze cijfers wordt de status van Nederland als typisch caravanland nogmaals benadrukt. Nergens anders in Europa stijgen de verkoopcijfers, maar voor Nederlandse kampeerders blijft de caravan favoriet.”

Op 1 september stonden in totaal 633.802 campers en caravans geregistreerd in Nederland, bijna 12.000 meer dan een jaar eerder. Dat zijn 208.374 kampeerauto’s en 425.945 caravans. De verkoop van gebruikte exemplaren blijft stabiel: 12.479 tweedehands campers en 11.156 caravans vonden al een nieuwe eigenaar in 2025.

Jubileum-editie

De Kampeer en Caravan Jaarbeurs in Utrecht opent op 1 oktober zijn 60e editie. Vijf dagen lang zijn hier de nieuwste modellen, accessoires, workshops en presentaties te vinden. Ook campings en bestemmingen presenteren zich op de beursvloer. Beursmanager Rachel Jankowsky: “Deze jubileumeditie staat in het teken van avontuur. We laten zien dat kamperen duurzamer, slimmer en comfortabeler wordt met productintroducties, technologische vernieuwingen en nieuwe accessoires.”

Nieuwe modellen campers en caravans

Knaus introduceert de Boxtime campervan, zestig kilo lichter dankzij nieuwe materialen. Handig zijn het elektrisch verstelbare bed en de van buitenaf toegankelijke koelkast. Adria viert zelf ook een jubileum met een vernieuwde Action caravan, herkenbaar aan de ronde vormen en voorzien van een groot dubbel dakraam. Westfalia presenteert de Kipling, hun eerste campervan met vast dwarsbed. En Polar keert na jaren terug met luxe Zweedse caravans.

Accessoires: waterloos en duurzaam

Ook op het gebied van accessoires is er nieuws. Dometic komt met de CTT4000, een scheidingstoilet dat zonder water werkt. Het systeem kan bovendien op bestaande toiletten worden geplaatst. Thetford lanceert een complete lijn verzorgingsproducten, zoals reinigers, geurremmers en afvalzakken van gerecycled plastic.

Jankowsky benadrukt dat de beurs niet alleen stilstaat bij het jubileum: “Deze editie laat zien hoe de branche inspeelt op actuele thema’s zoals duurzaamheid, efficiënt gebruik van materialen en meer comfort voor de gebruiker.”

⚫ Wie wint de Dutch Travel Blog Awards?

Na een eerste succesvolle editie van de Dutch Travel Blog Awards begin dit jaar slaat het gespecialiseerde travel marketingbureau Thx.agency nu de handen in elkaar met Koninklijke Jaarbeurs. De tweede editie van de influencer award show is op woensdag 7 januari 2026 als afsluiter van de eerste dag van de Travel Trade Days, het grootste vakevent voor de reisbranche in de Benelux.

Ook nu zullen de beste Nederlandse travel bloggers en content creators het tegen elkaar opnemen in 13 verschillende awardcategorieën. Een professionele jury, bestaande uit content marketeers, influencer marketing experts en social media specialisten uit de reissector zal beslissen over de nominaties en winnaars. Een case indienen en op die manier kans maken op één van de dertien awards kan vanaf vandaag op www.dutchtravelblogawards.nl

⚫ Indrukwekkende prehistorische dieren bij IJstijd-evenement in ZooParc

ZooParc Overloon staat dit najaar in het teken van de IJstijd. Van 3 oktober tot en met 11 januari zien bezoekers in het hele park levensgrote beelden van de mammoet, de wolharige neushoorn, de poolvos en andere dieren die duizenden jaren geleden op aarde leefden.

Het IJstijd-evenement laat zien hoe deze indrukwekkende dieren ooit leefden en biedt bezoekers de kans spelenderwijs te leren over uitgestorven diersoorten en hun leefomgeving. Tegelijkertijd legt het park de link met dieren die vandaag de dag in de natuur worden bedreigd.

“Met de IJstijd voegen we een extra dimensie toe aan een dagje ZooParc. We laten zien hoe indrukwekkend dieren uit het verleden waren en maken de verbinding met de diersoorten die nu onze bijzondere aandacht verdienen,” aldus Roel Huibers, general manager van ZooParc Overloon.

Voor kinderen en gezinnen zijn er verschillende activiteiten rondom het ijstijdthema. Zo kunnen zij een speurtocht doen en is er een bingokaart om alle prehistorische dieren in het park te vinden. Op informatieborden is meer te lezen over de IJstijd en haar bewoners.

⚫ Rock around the Jukebox Experience komt in stijl naar Autotron

Autotron Rosmalen staat in het weekend van 4 en 5 oktober opnieuw in het teken van de jaren ’50, ’60 en ’70 tijdens Rock around the Jukebox Experience. Het jaarlijkse indoor-evenement combineert optredens, oldtimers en bijna 200 stands vol retro-items.

Het thema dit jaar is Rock ’n Roll Piano. In de entreehal staat een piano waar bezoekers zelf achter kunnen kruipen. Op de beursvloer is van alles te vinden: jukeboxen, vinyl, neonreclames, meubels, kleding en verzamelobjecten.

Muziek vormt zoals altijd het hart van de Experience. Pianist en vocalist Cody Lee treedt op met The Explosion Rockets, bekend om hun energieke rock-’n-rollshows. Ook de Western Stringbyrds zorgen voor swingende sets.

Buiten is bij goed weer het Oldtimersquare te bezoeken, waar Cadillacs, Chryslers en Ford Mustangs staan opgesteld. Bezoekers kunnen de auto’s van dichtbij bekijken en in gesprek gaan met de eigenaren.

Rock around the Jukebox Experience vindt plaats op zaterdag 4 en zondag 5 oktober, van 10.00 tot 17.00 uur in Autotron Rosmalen. Tickets kosten €16 in de voorverkoop en €19 aan de deur. Kinderen tot en met 12 jaar en bestuurders van oldtimers van vóór 1975 hebben gratis toegang. Meer informatie: www.rockaroundthejukebox.nl.

⚫ Eindhoven Zoo brengt Halloween opnieuw tot leven 

Eindhoven Zoo viert dit najaar opnieuw Halloween met de vierde editie van BOEH! in de ZOO, van 4 oktober tot en met 2 november 2025. Het park pakt uit met extra decoraties, een uitgebreidere spooktunnel en een educatief kerkhof waar uitgestorven en bedreigde dieren centraal staan. Volgens general manager Sander van der Heul is het doel een leuke én spannende ervaring te bieden voor jong en oud.

Kinderen kunnen gratis deelnemen aan een griezelspeurtocht die spelenderwijs vertelt over biodiversiteit en natuurbescherming, terwijl in de weekenden en herfstvakantie extra activiteiten als pompoen snijden, maskers maken en glittertattoos worden aangeboden. Het evenement is toegankelijk met een regulier ticket of abonnement. Daarnaast opent in oktober een nieuw parkrestaurant, De Waterplaats, met uitzicht op neushoorns en tijgers en plek voor ruim 300 gasten, waarmee de dierentuin de totaalbeleving verder wil versterken.

OutdoorOutdoor

Reageren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.