Eurocamp lanceert voor het eerst wintercamping in Franse Alpen
Eurocamp, bekend om gezinsvakanties, verrast deze winter met een overstap van zon naar sneeuw. Ontdek skiën, snowboarden en stoombaden op camping Belledonne, gelegen in het prachtige nationale park Les Ecrins in de Franse Alpen. Voor het eerst biedt Eurocamp wintercampings aan.
Tot 9 maart 2024 kunnen vakantiegangers genieten van het park en de regio verkennen. Ontdek een van Europa’s grootste sneeuwparken en de indrukwekkende hellingen van de Alpe d’Huez. Niet zo bedreven op ski’s? Geniet van bumboarden en wandelpaden met adembenemende uitzichten op het landschap.
Bumboarden is een wintersportactiviteit waarbij je op je achterste, oftewel je “bum”, op een speciale slee of board de helling af glijdt. Het is een leuke en minder formele manier van sleeën of snowboarden, waarbij je jezelf voortbeweegt met behulp van je voeten en je gewichtsverdeling op het board. Bumboarden wordt vaak beoefend door mensen die niet zo bedreven zijn in skiën of snowboarden, en het is een populaire activiteit voor gezinnen en beginners op wintersportvakanties.
Beknopte inhoud
Last minute korting
De camping, op 10 minuten van Alpenstadje Allemond, biedt ontspanning met sauna, cocktails in de bar en een authentiek Alpenrestaurant voor het hele gezin.
Gasten verblijven in chalets met drie slaapkamers, die volledig geïsoleerd en verwarmd zijn en met een privéterras. Zo kunnen ze genieten van glühwein bij zonsondergang. Wie nu kiest een 3-slaapkamer Comfort XL chalet kan die boeken met 30% korting. (op moment van schrijven was het nog boekbaar voor de komende 3 weken)
Over Eurocamp: Onderdeel van de European Camping Group, biedt Eurocamp al meer dan 50 jaar luxe campingvakanties op 400 campings in 13 Europese landen. Accommodaties variëren van bungalowtenten tot luxe stacaravans, met eigen medewerkers op de camping.
Duitse Top Trails vieren jubileum met deze bijzondere activiteiten
Op de 13 Top Trails of Germany staat de natuur centraal, elk wandelpad loopt door nationale of natuurparken. Dit jaar vieren enkele parken een jubileum, een kans om natuurbescherming te benadrukken. Nieuwe attracties en activiteiten langs de routes nodigen uit tot ontdekking. Enkele voorbeelden:
De Westweg doorkruist het Zwarte Woud van noord naar zuid en is het oudste langeafstandswandelpad van Duitsland. Het is des te opmerkelijker dat het Nationalpark Schwarzwald, het grootste nationale park van Duitsland, dit jaar pas zijn 10-jarig jubileum viert. Geheimzinnige donkergroene bossen, klaterende watervallen en bizarre rotsformaties kenmerken het ruige landschap. Het jubileum wordt gevierd tijdens het weekend van 15 en 16 juni. In de herfst wordt naast het Nationalparkzentrum am Ruhenstein nog een tweede informatiecentrum geopend in Herrenwies, waar je alles kunt leren over de nieuwe wildernis.
Fossielen
Het Naturpark Altmühltal bestaat 55 jaar en viert dit jubileum met 55 tips voor het beleven van de regio in al zijn facetten. Er zijn insider-tips bij voor fiets- en wandeltochten, maar je kunt ook fossielen ontdekken of een reis terug in de tijd maken, naar de wereld van de Romeinen of Kelten. Verscheidene tips kunnen uitstekend gecombineerd worden met een trektocht op de Altmühltal-Panoramaweg.
Speelgoed
Traditioneel houten speelgoed is onlosmakelijk verbonden met het Ertsgebergte. In ‘Spielzeugort’ Seiffen, het eindpunt van etappe 3 van de Kammweg Erzgebirge-Vogtland, wordt nog steeds ambachtelijk speelgoed vervaardigd. In het speelgoedmuseum en het openluchtmuseum krijg je een goed beeld van deze traditie, zowel vroeger als nu. Het 700-jarig jubileum wordt gevierd van 4 tot en met 7 juli, met onder andere een optocht en dagen van de oude ambachten. Meer informatie: toptrails.nl
Dierenrijk krijgt groter tijgerverblijf
Dierenrijk in Brabant (bij Eindhoven) begint met verbouwingen rond het tijgerverblijf. Het verblijf wordt verdubbeld, inclusief een nieuwe waterspeeltuin. General manager Sander van der Heul ziet dit als een belangrijke stap sinds het moderniseren van het neushoornverblijf in 2019.
Het tijgerverblijf wordt uitgebreid en krijgt een natuurlijker ontwerp, inclusief waterpartijen voor de Amoertijgers, die graag in het water vertoeven. Het oude cheetaverblijf wordt samengevoegd met het tijgerverblijf, resulterend in een grotere leefruimte.
Waterspeeltuin voor Kinderen
Een nieuwe waterspeeltuin biedt verkoeling en plezier voor alle kinderen, inclusief toegankelijke speeltoestellen voor kinderen met een beperking. Hier leren ze spelenderwijs over tijgers en hun leefomgeving. Van der Heul: “Het wordt een spannende waterspeeltuin! Het lijkt straks alsof de kinderen spelen in hetzelfde water als de tijgers.” De waterspeeltuin wordt voorzien van waterpompen, gootjes om het water te verplaatsen en meerdere speelplassen. “Delen van de waterspeeltuin en speeltoestellen zijn voor kinderen met een beperking toegankelijk, zodat een dagje Dierenrijk voor álle kinderen onvergetelijk wordt”, aldus van der Heul.
Bezoekers leren niet alleen over tijgers, maar ook over hun bedreigingen en de rol van Dierenrijk in samenwerking met Stichting Wildlife bij het beschermen van deze diersoorten.
Voor meer informatie, zie: dierenrijk.nl
Van Escher tot Einstein: Ontdek de fascinerende wereld van zwarte gaten
Rijksmuseum Boerhaave in Leiden opent op 21 maart 2024 een expositie over zwarte gaten. Deze mysterieuze plekken in de kosmos, die alles opslokken, vormen de inspiratie voor verhalen en films. De tentoonstelling belooft bezoekers stap voor stap dichter bij het zwarte gat te brengen. Prof. Dr. Heino Falcke, bekend van de eerste afbeelding van een zwart gat, zal de tentoonstelling openen.
Wat zijn zwarte gaten eigenlijk? Zijn ze gevaarlijk? De tentoonstelling “Dichter bij het Zwarte Gat” biedt antwoorden op deze vragen en meer. Het neemt bezoekers mee op een reis door het universum van zwarte gaten, inclusief de ‘foto’ van het zwarte gat en hoe deze tot stand is gekomen.
Topstukken en Beleving
De expositie toont bijzondere objecten, zoals prenten van Escher, persoonlijke items van Stephen Hawking en de pen van Einstein. Filmpjes, stripverhalen, en een immersieve ervaring maken de complexe wereld van zwarte gaten begrijpelijk en invoelbaar.
Naast de tentoonstelling worden lezingen, workshops, en rondleidingen georganiseerd. In vakantieperiodes zijn er speciale activiteiten voor kinderen, waardoor ook de wetenschappers van de toekomst spelenderwijs meer ontdekken over zwarte gaten. Voor meer informatie: www.rijksmuseumboerhaave.nl
Grootste Modelbouwshow van de Benelux in Zeeland
Op 24 en 25 februari 2024 vindt de 33e editie van Modelbouwshow.nl plaats in Zeelandhallen Goes. Met ruim 2.000 m² aan bekende bouwstenen en creaties, biedt het evenement een uitgebreid aanbod voor modelbouwliefhebbers.
Van land tot lucht, de show brengt diverse creaties tot leven. Modeltanks trotseren de zandvlakte, auto’s en treinen razen langs bezoekers, en zeilschepen strijden op het water. Een primeur dit jaar is de haven met aanmerende boten.
Met meer dan honderd standhouders en activiteiten is er voor elk wat wils. Kinderen kunnen deelnemen aan een speurtocht langs het modelbouwspoor, meedoen aan een vliegwedstrijd en bouwen in de bouwstenencompetitie.
Thema: Bouw aan het Verleden
Deze editie staat in het teken van ‘Bouw aan het verleden’, waar standhouders monumenten tot leven brengen met diverse bouwtechnieken, van papierbouw tot 3D-geprinte creaties. Modelbouwshow.nl vindt plaats op Da Vinciplein 1, 4462 GX Goes, van 10:00 tot 17:00 uur. Tickets zijn online voordeliger en familietickets zijn exclusief online verkrijgbaar. Meer informatie en tickets op www.modelbouwshow.nl.
Reis slim en bereid je voor met eSIM
Voor wie deze voorjaarsvakantie buiten Europa op vakantie gaat, kan een ‘embedded sim’ handig zijn. eSIM, de digitale opvolger van de fysieke simkaart, maakt het mogelijk om op één toestel meerdere abonnementen te gebruiken. Hierdoor kun je gemakkelijk overschakelen naar een voordelige, lokale databundel tijdens je vakantie.
Laura van der Sterre, Telecom expert bij Pricewise, legt uit: “Met eSIM kun je meerdere abonnementen combineren, handig voor privé en zakelijk gebruik. Internationale aanbieders bieden tijdelijke bundels aan voor lagere tarieven tijdens je vakantie.”
Op Vakantie met eSIM
Vooral voor reizigers buiten Europa biedt eSIM uitkomst. Met eSIM schakel je moeiteloos over naar een lokale bundel voor navigatie, streaming en communicatie met het thuisfront.
eSIM vermindert hoge roamingkosten buiten de EU en elimineert gedoe met fysieke simkaarten. Het is ook handig voor wearables zoals smartwatches. Echter, niet alle providers bieden eSIM aan, en niet alle smartphones ondersteunen het.
Transfertool
Het is belangrijk om te weten dat de meeste telefoons geen twee eSIM’s tegelijk kunnen gebruiken, zelfs niet bij een dual-sim telefoon. Een gewone simkaart voor je reguliere abonnement, samen met een eSIM voor op reis, is vaak de beste oplossing. Google heeft onlangs een eSIM transfertool aangekondigd, waardoor het overzetten van eSIM nog gemakkelijker wordt. Met deze tool wordt het installatieproces van eSIM nog eenvoudiger.
Een hoogstandje: Rothschildgiraffe veilig geboren in Burgers’ Zoo
In Koninklijke Burgers’ Zoo is een pasgeboren Rothschildgiraffe te bewonderen! Het jong kwam ter wereld na een val van anderhalve meter hoogte, een natuurlijke geboorte voor deze langnekkige dieren. Gelukkig draait het jong instinctief, waardoor het niet op zijn kop terechtkomt maar zijn schouder de val breekt. Staand in de groepsstal ontmoette het jong zijn soortgenoten.
De giraffen brengen de wintermaanden door in een verwarmde stal, waar ook de bevalling plaatsvond onder toezicht van vijf soortgenoten. Het jong, geboren uit een negen jaar oude moeder, is de eerste nakomeling van haar. Rothschildgiraffen, zeldzaam en kwetsbaar, worden met uitsterven bedreigd in het wild. Gelukkig zijn er inspanningen van natuurbeschermers om hun aantal te vergroten, met ongeveer 1100 in het wild en 350 in dierenparken, waaronder Burgers’ Zoo.
In het kort – Nieuwsoverzicht
- IJsfestivals en skigebieden in eigen land populair onder Chinese toeristen: ‘Regering trekt alles uit de kast’ (Trouw)
- Logeren alle toeristen in de toekomst in huizen van hennep? (Omroep Friesland)
- Airbnb ziet aantal overnachtingen sterk stijgen (Emerce)
- Waarom steeds meer vrouwen alleen op reis gaan: ‘Doen wat je zelf wilt werkt bevrijdend’ (Margriet)
- Toe aan wat rust op vakantie? Spaanse nonnen zetten kloosterkamers op Airbnb (Telegraaf)
- Mag je in Nederland permanent in een camper wonen? (Libelle)
- Hans rijdt zijn vrouw met alzheimer rond in een camper door Europa: ‘Het kan eenzaam zijn’ (AD.nl)*
- Noord-Korea zet deur weer op kier voor Russische en Chinese toeristen (NOS)
- Reislustige Europeanen stuwen TUI naar onverwachte winst (De Tijd)
- Lang leve Lapland: ‘Zo rustig en ongerept, dat zijn jullie Nederlanders helemaal niet gewend’ (de Stentor)*
- Hoe films en series toerisme een boost kunnen geven: ‘De stad werd overladen met toeristen’ (NPO Radio 1)
- LambiekLand uit de startblokken (Persinfo)
- Deze fouten maakte ik tijdens het backpacken in Australië, zodat jij ze kunt voorkomen (National Geographic)
- Dit zijn de populairste caravantrekkers in Nederland (en Duitsland) (MSN.com)
- Expeditie Nederland: Emmenaar Robert Bast woont offgrid in fietscaravan (RTV Drenthe)
- Maxime op reis: IJsland (Max Vandaag)
Video van de week: Dit is het grootste hotel ter wereld
Het First World Hotel, met 7.351 kamers verdeeld over 28 verdiepingen, staat bekend als het grootste hotel ter wereld. Het biedt een scala aan faciliteiten, waaronder een winkelcentrum, een indoor themapark, en een casino, allemaal geschilderd in opvallende regenboogstrepen en gelegen in wat het “Las Vegas van Azië” wordt genoemd. Lees het hele verhaal.








