Wandelnet en ANWB: Laat wandelaars toe op boerenland
Wandelen langs de randen van akkers, weilanden en polders wordt misschien wel de nieuwe trend in Nederlandse recreatie. De ANWB en Wandelnet pleiten voor een Nationale Boerenlandpadenregeling om dit mogelijk te maken.
Momenteel worden wandelaars vaak geweerd van boerenland uit zorg voor vee en gewassen, maar uit onderzoek blijkt dat 65% van de ANWB-leden graag over deze paden zou wandelen. De variatie, rust en typisch Nederlandse uitstraling van het landschap worden gewaardeerd.
Veel wandelaars zijn bereid te betalen voor toegang tot deze gebieden, mits er goede voorzieningen zijn. Een vergoeding kan dienen als compensatie voor de boer, verzekering voor eigenaren en bijdrage aan onderhoudskosten.
Belangrijke punten uit het onderzoek zijn:
- 52% staat positief tegenover een vergoeding voor boeren.
- 68% vindt dat honden aangelijnd moeten zijn.
- 36% wil in de toekomst vaker door het boerenland wandelen.
Een nationale regeling zou langdurige overeenkomsten mogelijk maken, wat zekerheid biedt voor zowel boeren als wandelaars. Momenteel is toegang tot landelijk gebied in elke provincie anders geregeld. Het rapport ‘Veel potentie voor wandelen door het boerenland‘ is te vinden op de website van de ANWB.
Beknopte inhoud
Mecklenburg-Vorpommern verrast met deze accommodaties
Voor vakantiegangers die op zoek zijn naar een uniek verblijf in Duitsland, is de keuze in Mecklenburg-Vorpommern overweldigend. Van minihotels tot kastelen, hier zijn zes bijzondere accommodaties die je reis daar onvergetelijk maken.
- Slube Homes: Deze innovatieve minihotels, gelegen langs de fietsroute Berlijn-Kopenhagen en in steden als Neustrelitz en Krakow am See, bieden compacte, duurzame accommodaties met zelf inchecken. Perfect voor fietsliefhebbers die op zoek zijn naar comfort onderweg.
- Ahoi Camp: Opent binnenkort in Wustrow en biedt een complete outdoorervaring aan het Kleiner Pälitzsee-meer. Met kampeerplaatsen, Scandinavische vakantiehuizen en moderne tiny houses is het de ideale plek voor liefhebbers van wateractiviteiten.
- Project Bay: Voor degenen die willen werken en reizen tegelijk, biedt Project Bay moderne coworking- en overnachtingslocaties op verschillende locaties in Mecklenburg-Vorpommern. Ideaal voor digitale nomaden die van de omgeving willen genieten terwijl ze productief blijven.
- Dock Inn Containerhostel: Gevestigd in scheepscontainers aan de havenkade van Warnemünde, biedt dit hostel een unieke ervaring met watersportfaciliteiten en een boulderhal. Een stoere keuze voor avontuurlijke reizigers.
- Bernsteinschloss: Voor een vorstelijke ervaring kun je overnachten in het kasteel Bernsteinschloss in Wendorf, omgeven door chalets en vakantiehuizen. Met recreatieve mogelijkheden zoals golfen en paardrijden, is het een ideale plek voor ontspanning.
- Strandhotel Ostende: Dit recent gerenoveerde strandhotel aan de Oostzee biedt Scandinavisch design, wellnessfaciliteiten en een sfeervol restaurant. Een oase van rust op het betoverende eiland Usedom.
Meer informatie over deze unieke accommodaties en andere reismogelijkheden in Mecklenburg-Vorpommern vind je op www.off-to-mv.com.
Ontdek ‘Spuiten en Stikken’ in Centraal Museum
Het Centraal Museum in Utrecht opent 4 juli 2024 de groepstentoonstelling ‘Spuiten en stikken: kunst met een boodschap’. De focus ligt op onderbelichte kunstvormen zoals graffiti en textielkunst, maar er zijn ook videowerken, installaties en schilderijen te bewonderen.
Bart Rutten, artistiek directeur van het museum, benadrukt het belang van deze tentoonstelling. Hij ziet het als een energieke showcase die perfect past bij het thema ‘doorgeven’ uit de vaste collectiepresentatie.
De tentoonstelling biedt een podium aan grootse kunstwerken die zelden worden getoond. Denk aan een gigantisch doek van Keith Haring en installaties van Nadia Kaabi-Linke. Ook zijn er indrukwekkende textielwerken te zien van internationale grootheden zoals Sheila Hicks en Sonia Gomes.
Daarnaast biedt de tentoonstelling een breed scala aan activiteiten, mede mogelijk gemaakt door Crafting Resistance Collective en Creative Lab Utrecht. Bezoekers kunnen live graffiti-kunstenaars aan het werk zien, deelnemen aan textielworkshops en meer.
“Spuiten en stikken: kunst met een boodschap” is slechts negen weken te zien, tot en met 8 september 2024, in het Centraal Museum in Utrecht.
Fietsknooppunten al 25 jaar een succesverhaal
Fietsen in Nederland wordt steeds leuker en veiliger, dankzij het uitgebreide netwerk van fietsknooppunten. Sinds 1999 is het knooppuntensysteem vanuit België naar Nederland gekomen, met Midden-Limburg als pionier. Nu is het hele land bedekt met 9.500 knooppunten, waardoor je kunt genieten van een uitgebreid netwerk van 34.500 km fietsroutes.
Het succes van dit netwerk is te danken aan de samenwerking tussen verschillende regio’s en organisaties, waaronder het Fietsplatform. Deze samenwerking heeft geleid tot een landelijk dekkend netwerk, gewaardeerd door miljoenen fietsers.
Hoewel de fietsknooppunten één groot netwerk lijken, zijn ze eigenlijk verdeeld over 37 regionale netwerken, met verschillende beheerders. Deze partijen spelen een cruciale rol in het onderhoud en de instandhouding van de fietsroutes.
Miljoenen fietsers
Uit onderzoek blijkt dat fietsknooppunten zeer populair zijn onder Nederlandse fietsers. Maar liefst 54% van de fietsers maakt gebruik van deze knooppunten, wat neerkomt op zo’n 6 miljoen Nederlanders. De waardering voor het knooppuntnetwerk krijgt een rapportcijfer van 7,9.
Met de veranderingen in het fietslandschap blijft kwaliteitsbewaking essentieel. Samen met regiopartners werkt het Fietsplatform aan een nieuw kwaliteitskader om het fietsen veilig en aantrekkelijk te houden, zodat we nog vele fietsavonturen kunnen beleven.
Verrassende ontdekkingen doen op bijzondere markten
Snuffelen op een markt is een favoriete vrije tijdsbesteding voor veel mensen. Hier onder een overzicht van een aantal bijzondere markten die de komende tijd plaatsvinden:
Zaterdag 11 mei: Moederdagmarkt in Aalsmeer
De dag voor Moederdag bruist Aalsmeer van leven met de jaarlijkse Moederdagmarkt, inclusief de exclusieve Geraniumjaarmarkt op het Raadhuisplein. Dwaal door de Zijdstraat en het Molenplein voor een breed scala aan producten, van kleding tot ambachtelijke lekkernijen. Mis het niet!
Zaterdag 11 mei: Jaarmarkt in Loenen aan de Vecht
In het centrum van Loenen aan de Vecht vind je op zaterdag 11 mei een gevarieerde jaarmarkt. De toegang is gratis, meer informatie www.donevents.nl
Vrijdag 17 mei: Luilakmarkt in Haarlem
De beroemde Haarlemse luilakmarkt begint op vrijdag 17 mei om 16.00 uur en gaat door tot in de vroege uurtjes van de volgende dag. Ook zijn er een aantal stands met speciale artikelen, bv op hoek Houtplein-Raamsingel zijn Verkade-en Natuur Plaatjesalbums, Schoolplaten en Landkaarten te bewonderen.
Zaterdag 18 mei: Antiek en Brocantemarkt in Haarlem
Op De Dreef in Haarlem start op zaterdag 18 mei de traditionele Antiek en Brocantemarkt. Op deze exclusieve en sfeervolle Dreef boulevardmarkt kan een ieder zich van 9 tot 16.30 uur in Montmartre wanen. Meer informatie: www.markten-dreef.nl
Zondag 19 mei: Museum Market op Museumplein Amsterdam
Op de eerste Pinksterdag kun je op het Museumplein in Amsterdam genieten van de Museum Market, met een breed scala aan kunst en ambachten. Meer informatie: www.museummarket.nl
Weekend 25 en 26 mei: Haags Montmartre Lange Voorhout Den Haag
Marktland Evenementen organiseert het mei-evenement Haags Montmartre onder de statige bomen van het Lange Voorhout. Nabij de Kloosterkerk zijn Verkadealbums, Schoolplaten en Landkaarten te bewonderen. De toegang is gratis. Meer informatie: www.marktland.nl
De mooiste hikes door Engeland, Wales, Schotland en Ierland
De Hoogland van Schotland, de kustlijnen van Engeland, de betoverende meren van Wales en de charmante landschappen van Ierland. Groot-Brittannië en Ierland bieden een diverse reeks landschappen en eindeloze mogelijkheden voor wandelaars. Dit boek van Wanderlust bevat de mooiste en meest legendarische wandelroutes in deze indrukwekkende natuurgebieden.
Dit boek nodigt je uit om deze karakteristieke wildernis te verkennen met een grote keuze en een aantrekkelijke mix van wandelpaden voor eendaagse uitstapjes en langeafstandstochten voor wandelaars van alle niveaus. Eerder verschenen bij Kosmos Uitgevers Wanderlust, Wanderlust – Europa, Wanderlust – Alpen en Wanderlust – USA, Wanderlust – Scandinavië.
Over de auteur
Die Gestalten Verlag is een uitgeverij en een creatieve agency die voornamelijk bekend zijn van de boeken over kunst, architectuur, design en fotografie. Zij hebben al meer dan 600 boeken uitgegeven over deze onderwerpen.
Wanderlust – Groot-Brittannië en Ierland | De mooiste wandelroutes door Engeland, Schotland, Wales en Ierland| Auteur: Gestalten | ISBN: 9789043933872 | Prijs: €45,- | Verschijnt op 6 juni 2024
Wijn proeven tussen de wilde dieren
ZooParc organiseert op 6 juli 2024 het unieke evenement ZooVino, waarbij bezoekers kunnen genieten van zes verschillende wijnen op diverse locaties in het park. Het initiatief steunt Stichting Wildlife, die zich inzet voor dieren wereldwijd.
Boompjes Restaurant uit Overloon verzorgt bijpassende hapjes bij elke wijn. De wijnen zijn zorgvuldig gekozen en passen bij het gebied waar de bezoekers zich bevinden.
Het evenement biedt een wijnexpeditie door verschillende regio’s, zoals Zuid-Amerika, Australië en Afrika, in de expeditiegebieden van ZooParc. De opbrengst gaat volledig naar Stichting Wildlife en steunt het project ‘Save our Asian Wildlife’, gericht op natuurbehoud voor onder andere de rode panda en de nevelpanter.
ZooVino is exclusief voor volwassenen, met een toegangsprijs van 45 euro, waarvan 20 euro naar Stichting Wildlife gaat. Inbegrepen zijn toegang tot de dierentuin, zes proeverijdrankjes, zes hapjes, een parkeermunt en de mogelijkheid om drie diervoederingen bij te wonen. Ook is er een alcoholvrij-wijn arrangement beschikbaar. Meer informatie is te vinden op de website.
In het kort – Nieuwsoverzicht
- Wandelen op Bonaire: de Hell Trail (Bonaire Nu)
- Zo bespaar je brandstof met je camper of caravan (Max Vakantieman)
- Laat de voorpret maar beginnen: er komt een nieuw seizoen van We Zijn Er Bijna! aan (RTL)
- Apple Maps toont nu eindelijk ook fietsroutes in Nederland (Bright)
- Ga je op reis? Deze fout maken mensen veel met hun paspoort (Metro)
- Op vakantie met een groot gezin: zo houd je het leuk voor iedereen (JM Ouders)
- Wanneer vliegen we zonder kerosine? Dit zijn de belangrijkste alternatieven (NOS)
- Ook Corendon vraagt geld voor grotere cabinebagage (Travmagazine)
- Podcast over Toerisme, Recreatie en Vrije Tijd met Don Van Schaik (Pretwerk)
- Testresultaten zonnebrandmiddelen naar fabrikanten verstuurd (Consumentenbond)
- Kersverse kampeerder? Vijf tips voor een topvakantie (CampingTrend)
- Campingprijzen in Europa stijgen: dit betaal je voor één nacht (Margriet)
- 7 Ibis-hotels voor onderweg (Frankrijk.nl)
- Groen cruisen? Een cruiseschip is vervuilender dan een vliegtuig (Volkskrant)*







